Artiklid

Tagasi
07/09/2017 14:30  Oonüks
 | Uudis on aegunud: 09/23/2022 06:20
 
Oonüks on mustvalge kontrastsete vöötmetega vääriskivikaltsedoni erim. Oonüksit võib vaadelda ahhaadi erivormina. Oonüksi nimi tuleneb ladinakeelsest sõnast onyx, mis tähendab sõrmeküünt või küünist.
Oonüksit toodetakse kunstlikult ahhaadi värvimise teel. Kunstlikku oonüksi tootmist tundsid juba Antiik-Kreeka ja -Rooma elanikud. Esialgsed hinnangud selle kaltsedoni erimi kohta on kirja pannud Plinius Vanem. Juba Minose kultuuris oli oonüks tuntud, seda kinnitavad Knossose palee väljakaevamistel leitud oonüks.
 
Oonüks on must ahhaat, tihti viirutatud valgete joontega. Sagedasemad leiukohad asuvad Indias, Madagaskaril, Mehhikos ja Argentiinas. Sadroonüks on punakaspruunide ja valgete joontega kaltsedon.

Oonüks soodustab vereringet ja parandab kuulmist. Tugevdab jalgu, küüsi, nahka ja juukseid, aitab juuste väljalangemise puhul. Soodne ka südame-, neeru-, põrna- ja närvitalitlusele. Vähendab apaatiat ja ülitundlikkust ilmamuutuste suhtes. Kiirendab operatsioonijärgset taastumist, hoides eemale võimalikud tüsistused. Leevendab kõrvavalusid. Asetatuna päikesepõimiku piirkonda, kosutab ta kõhunääret. Energiat koondav kivi, mis aitab haigustest üle saada.

Võitlevate, enesekindlate isiksuste kivi, mis aitab oma eesmärkidele kindlaksjäämisel koondada sisemist energiat, andes jõudu ja tugevust. Pakub kaitset ja kindlust rõhumiste ja negatiivsete mõjutuste korral, tasakaalustades nii keha kui vaimu. Oonüks kõrvaldab melanhoolia, annab jõudu ja aitab karmavõlgade puhul.

Sardoonüks toob õnne ja rõõmu, edendab sõprust ja kaitseb abieluõnne. Suurendab ka sõltumatust ja kartmatust. Seotud Uraaniga. Ta on usu, ideoloogia, informatsiooni ja teaduse kivi. Teda seostatakse ka võiduga aja üle, seetõttu kasutatakse noorenemiskuuridel, lootusega pikale elueale. Mõnikord kasutatakse astraalseteks rännakuteks ajas ja selgeltnägemiseks. Sardoonüksi põhifunktsioon on kindlustada tulevikku. Seda kivi peaks kandma isik, kes soovib vabaneda hirmudest tuleviku ees. Samuti kaitseb ta omanikku reisidel, matkadel ja komandeeringutel.
Ägeda kõrvavalu korral võib lihvitud Oonüksi leevenduseks haige kõrva peale asetada.
Saadaval lihvitud kividena, keti või ripatsina. Oonüksit tuleks kord nädalas voolava vee all puhastada, soovitatakse ka korra kuus matta kivi üheks ööks mulda – lillepotti näiteks – see peaks talle tema ilu tagasi andma.

HOOLITSEMINE: OONÜKSIT tuleks kord nädalas voolava vee all puhastada, soovitatakse ka korra kuus matta kivi üheks ööks mulda – lillepotti näiteks – see peaks talle tema ilu tagasi andma.


Valikut oonüksist tooteid leiate siit.
 
loitsukeller.ee


Lisa kommentaar:
Autor: 
Kommentaar:
Spämmirobotite tõke - trükkige kood mida näete pildil:
  Uuenda*
 

Salvesta kommentaar

Tagasi
AVALEHT      NAISTE JALATSID      RAHAKOTID       EHTED       MEESTE RIHMAD       MEESTE JALATSID       LASTE JALATSID