Artiklid

Tagasi
07/09/2017 16:39  Malahhiit
 | Uudis on aegunud: 09/24/2022 06:25
 
Malahhiit on vaske sisaldav karbonaatne rohelist värvi mineraal.
Malahhiit tekib vasemaagi murenemisel. Esineb tavaliselt koos asuriidiga.
 
Malahhiit on vase karbonaat hüdroksiid. Tugevuselt Mohs’i skaala järgi 3.5-4, seega üsna õrn, kukkumist ei kannata ning veega kokku puutudes muutub hapraks ja kaotab oma sära. Mitte veega puhastada -kas heliga, küünlaleegi kohal või viirukisuitsuga. Värvilt helerohelise-tumerohelise triibuline, sees psühhedeelsed mustrid. Suurim leiukoht Venemaa, kus Ermitaažis asub ka kuulus Malahhiidi tuba, kuid leidub ka mujal.
 
Malahhiidi nimi pärineb kreekakeelsest sõnast mallows, mis seostub taimede roheliste lehtedega. Üsna levinud, kuid hea kvaliteediga suhteliselt haruldane. Tihti kasvab koos azuriidi ning kaltsiidiga. Suure vasesisalduse tõttu ei tasu naha vastus kanda, mürgine nagu malahhiiditolmgi, kui toorkivina käsitleda.
 
Leeliseline vaskkarbonaat. Läbipaistmatu tumeroheline mustade vöötidega kivi. Ta on habras ning allub kergesti hapete, vee ja kuumuse mõjudele.
Vanasti kaevandati malahhiiti Uraalides ja ta oli üks Vene tsaaride lemmikkivisid.
Malahhiit on kaitsekivi, mida soovitatakse muuhulgas ka rasedatele naistele. Vasesisalduse tõttu malahhiit soojendab ning teda kasutatakse reuma, astma, voolmete, hambavalu ja naistehaiguste raviks. Ta imeb endasse valu ja negatiivset energiat ning puhastab rakke. Malahhiidi võib asetada valu leevendamiseks haige koha peale. Ta sobib hästi palaviku, põletike ja venituste raviks.
Lihvitud malahhiidi pinnal paistavad mustad triibud ja spiraalid. Neist moodustuvad ringid sümboliseerivad liikumist, muutumist ja uuestisündi. Malahhiit, mis mõjub sügavamal teadvuse tasandil, on võimsa puhastava toimega ja aitab vabaneda hirmust, süütundest ning enesepiiramisest. Tundekeha tasandil puhastab ta aura sinna kogunenud negatiivsest energiast.
Malahhiit soodustab sisemist arengut ja uuenemist ning puhastab sügavaid alateadlikke tundeid, milleni meel ei ulatu. Ta on otsekui roheline madu, kelle mürk ravib ja noorendab inimest. Ta aitab tegutseda otsustavalt ja julgelt, sest hajutab kõik seesmised hirmud ja pinged.

Malahhiit aitab meil iseenesega kohtuda. Teda võib kasutada siis, kui tahetakse vabaneda vanadest mõttemallidest ja piiranguid seadvatest hoiakutest. Ta aitab loobuda vanast, et uus saaks esile kerkida.

 
Malahhiit on seotud harmooniaga, seetõttu sobib ta kirjanikele, poeetidele, kunstnikele ja näitlejatele. Kuid selle kivi kandmine eeldab ka pidevat tööd iseendaga, kuna võib kivi kandja suhtes esile kutsuda kaasinimeste tugeva (vahel isegi ebaterve) huvi.
 
Kui kivi pidevalt füüsiliseks või vaimseks puhastumiseks kasutada, siis ta väsib ning muutub kahvatuks. Malahhiiti on võimalik laadida, kui asetada ta ööpäevaks mäekristalli peale, matta maasse või panna meresoola sisse seisma.
Veega puhastada pole soovitav, sest siis muutub kivi hapraks ja kaotab oma läike.

HOOLITSEMINE: Puhasta nii enne kui peale kasutamist. Malahhiidiga on vaja õrnalt ringi käia, sest ta on habras ning allub kergesti hapete, vee ja kuumuse mõjudele. Kui kivi pidevalt füüsiliseks või vaimseks puhastumiseks kasutada, siis ta väsib ning muutub kahvatuks. MALAHHIITI on võimalik laadida, kui asetada ta ööpäevaks mäekristalli peale, matta maasse või panna meresoola sisse seisma. Veega puhastada pole soovitav, sest siis muutub kivi hapraks ja kaotab oma läike.

 
Valikut malahhiidist tooteid leiate siit.
 
loitsukeller.ee
 
 
 

Lisa kommentaar:
Autor: 
Kommentaar:
Spämmirobotite tõke - trükkige kood mida näete pildil:
  Uuenda*
 

Salvesta kommentaar

Tagasi
AVALEHT      NAISTE JALATSID      RAHAKOTID       EHTED       MEESTE RIHMAD       MEESTE JALATSID       LASTE JALATSID