Artiklid

Tagasi
07/09/2017 17:34  Hematiit
 | Uudis on aegunud: 09/23/2022 10:45
Hematiit ehk raudläik on oksiidne mineraalHematiit on kolmevalentse raua oksiid (Fe2O3).
Hematiit on magnetiidi kõrval peamine rauamaak.
 
Hematiit võib esineda nii kristallide kui ka neerjatemuldjate või kiudjate agregaatidena. Hematiit on enamasti hallikat värvi, kuid temaga tõmmatud kriips on alati iseloomulikult kirsipunane. Hematiit annab punaka värvuse rauda sisaldavaile settekivimeile ja mineraalidele. Näiteks liivakivi ja lateriiton punakad peamiselt hematiidisisalduse tõttu. Graniit on enamasti punakat värvi, sest üks tema koostisosa, kaaliumpäevakivi, sisaldab peendispersset hematiiti, mis värvib puhtana valge mineraali roosakaks.
 
Tardkivimeis on hematiit vähem levinud kui settekivimeis ja nende moondunud ekvivalentides. Hematiit on tihti sekundaarne mineraal, mis tähendab seda, et ta on tekkinud mõne teise rauda sisaldava mineraali arvelt.
Hematiit on polarisatsioonimikroskoobis praktiliselt läbipaistmatu, mistõttu tabelis esitatud kristallooptilised andmed pole enamasti reaalselt jälgitavad.

Hematiit on tuntud juba antiikajast. Tegemist on ühe ülimalt maalähedase rauamaagi vormiga. Antiikaja inimesed jahvatasid hematiiti ning valmistasid sellest punast pigmenti (punane ooker) koopamaalingute tarbeks. Vanas-Egiptuses valmistati hematiidist amulette, mis väidetavalt kaitsesid kandjat hullumeelsuse ja põletike eest. Vana-Roomas seostati hematiiti sõjajumal Marsiga. Arvati, et see annab julgust ja tahtejõudu ning hematiidiga hõõrudes muutub sõdur lahinguväljal nähtamatuks. Samas usuti, et hematiit tõi õnne ka siis, kui loodeti valitsejalt soodsat kohtuotsust.
Antiikajal omistati hematiidile ka verejookse peatavat toimet. Indias sümboliseerib hematiit aga tänaseni julgust ja tarkust.

Hematiidi nimetus on pärit kreekakeelsest sõnast haema, mis tähendab tõlkes verd - just sellist värvi on ka lihvimata hematiidid.

OMADUSED

Hematiit on tekkinud happest ja rauast ning süboliseerib vaimu ja mateeria liitumist. Ta kannab endas Maa verd, mis ravib ja elavdab kõike, millega kokku puutub. 

Hematiit on väga tugev maandus- ja kaitsekristall. Hematiiti peetakse üheks maagiliseimaks kristalliks. Vanasti oli just hematiit peaaegu iga maagilise rituaali lahutamatuks osaks. Seda sageli ka tema enda ülitugeva energeetika tõttu.

Nagu eelpoolgi mainitud on hematiidi näol tegemist väga tugeva kaitsekristalliga. Osades maades arvatakse siiani, et hematiit toob edu sõjalistes ettevõtmistes ja kaitseb haavatasaamise eest. Veelgi sagedamini peetakse hematiiti parimaks kaitseks musta maagia, kurjade vaimude ja mistahes kallaletungide eest. Lihvitud hematiidi peegelpind peegeldab tagasi keskkonnast tuleva negatiivse energia ning sel moel ei jõuagi see inimese aurasse.

Teraapias kasutatakse sageli hematiiti aura kaitse loomiseks. Ka öösel padja all hoituna toob ta hea ja rahuliku une ning hoiab painajad eemal.

Hematiit on hea õpetaja, kes püüab lihtsaid elutõdesid oma kandjale vahendada. Kui ta on oma ülesande täitnud, lõpetab hematiit tegevuse ning sel juhul on kõige õigem selline kristall kinkida nooremale või oma probleemide puntrasse takerdunud inimesele.

Hematiit on hea talisman ja kaaslane õppimisel. Ta suurendab keskendumisvõimet ning aitab olulist ebaolulisest eristada. Lisaks sellele muudab ta kandja optimistlikumaks, suurendab külgetõmmet ning aitab mõista füüsilise maailma seadusi.

Hematiidil on mitmeid tugevaid raviomadusi ning kristalli keemilise koostise tõttu on paljud neist seotud just vereloomega. Ta aitab terveneda verehaigustest ja aneemiast, reguleerib vererõhku, puhastab verd ning aitab tasakaalustada hemoglobiini taset veres. Samuti võib tast abi olla ebaregulaarse menstruaaltsükli korral, hormonaalsete häirete leevendamisel ning kõhuvalude ja verejooksude korral.

Tast võib olla abi ka südame-veresoonkonna haiguste, neerude, sapikivide, kusepõie, nahahaiguste ja kasvajate ravimisel. Samuti aitab taastuda narkoosist ning leevendab väsimust peale pikka lennureisi.

Hematiiti peetakse heaks abiliseks ka kesk- ja perifeerse närvisüsteemi haiguste ravimisel.

Arvatakse, et hematiidist võru kandes paraneb kuulmine ning hematiitkeed kandes nägemine. Üldjuhul ei soovitata hematiiti pidevalt kanda (ehted vähemalt ööseks eemaldada, laadida ja puhastada).

KELLELE SOBIB?

Hematiit sobib hästi inimesele, kes tunneb end sageli väsinuna ning nö energiast tühjaks pigistatuna. Ta on väga tugev ja efektiivne kaitsekristall ning seetõttu on ideaalne kaaslane neile, kes sageli rahvarohketes kohtades viibivad või tegelevad tööalaselt keeruliste inimestega.

Hematiiti soovitatakse kanda ka õppuritel ning kõigil, kes soovivad oma keskendumisvõimet parandada või siis ühendada oma intuitsiooni ratsionaalse mõtlemisega. Ta on ka hea taastav kristall  kõigile, kes sageli reisivad. 

​Samuti võiksid hematiiti kanda kõik need inimesed, kellel on probleeme vereloome või veresoonkonnaga.

 
Valikut ametüstist tooteid leiate siit.
 
kristallimaailm.ee
 

Lisa kommentaar:
Autor: 
Kommentaar:
Spämmirobotite tõke - trükkige kood mida näete pildil:
  Uuenda*
 

Salvesta kommentaar

Tagasi
AVALEHT      NAISTE JALATSID      RAHAKOTID       EHTED       MEESTE RIHMAD       MEESTE JALATSID       LASTE JALATSID